Elektroman

Fotowoltaika.

Oszczędzaj na

prądzie.

Z 1kWp mocy instalacji uzyskujemy średnio 1 MWh energii elektrycznej rocznie, więc przed decyzją o montażu instalacji, ważne jest, aby właściwie oszacować obecne i ewentualnie przyszłe zapotrzebowanie na prąd.

Najkorzystniejsza jest południowa lokalizacja paneli pod kątem ok 35st., jednak często z uwagi na orientację dachu budynku, panele montowane są w innych orientacjach np. wschód - zachód, co tylko w niewielkim stopniu wpływa na ilość uzyskanych kWh.

Zainwestuj w przyszłość.

Przyszłość rysuje się pod znakiem magazynowania wyprodukowanej energii, ponieważ zakład energetyczny, do którego oddawane są nadwyżki, pobiera za to opłatę w rozliczeniu rocznym, w wysokości 20% całkowitej produkcji, w instalacjach do 10kWp (powyżej 10kWp jest to wartość 30%). Już obecnie dostępne są tzw. magazyny energii czyli po prostu duże akumulatory łączone z falownikami w system, które zmniejszają "wypływ" energii poza własną sieć i tym samym pozwalają na pełne zużycie wyprodukowanego prądu bez strat na rzecz zakładu energetycznego.

100

%

Zapotrzebowania

Do 100% pokrycia zapotrzebowania energetycznego.

9.9

kWp

Najpopularniejsza

9,9kWp to najbardziej popularna moc PV w 2020 roku.

0.00

Koszty

Darmowe ogrzewanie dzięki kombinacji fotowoltaika + pompa ciepła.

Uzupełnienie nowoczesnych systemów.

Instalacja fotowoltaiczna to świetne uzupełnienie nowoczesnych systemów grzewczych, klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Produkcja własnej energii daje niezależność i możliwość sprawowania kontroli nad rosnącymi kosztami utrzymania budynków.

Nasze podejście.

Nasza firma stoi na stanowisku, że aby fotowoltaika najlepiej spełniała swoją rolę, powinna być właśnie uzupełnieniem innych posiadanych instalacji, które energię elektryczną zużywają. Inwestycja w produkcję energii jest bowiem najbardziej opłacalna, kiedy zużywamy ją na bieżąco lub wykorzystujemy w całości w wybranym okresie rozliczeniowym.

Jednoczesna produkcja i konsumpcja powoduje, że np. ogrzewanie lub chłodzenie pompą ciepła odbywa się w zasadzie bezkosztowo, oczywiście przy odpowiednio dobranej mocy instalacji fotowoltaicznej. Instalacja PV, która jest dobrze zbilansowana z odbiornikami to klucz do ograniczenia rachunków do minimum.

Wybór rozwiązań technicznych w dziale fotowoltaiki jest szeroki, jednak dzięki temu możemy dobierać systemy, które w pełni sprostają potrzebom naszych klientów.