Elektroman

Szczegóły usługi

Gruntowe wymienniki ciepła.

Gruntowy powietrzny wymiennik ciepła stanowi uzupełnienie do systemu wentylacji mechanicznej i jest doskonałym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!

Pełny profesjonalizm, szybki kontakt, pomoc w wyborze i zakupie pieca c.o. gazowego, szybka realizacja, pracownicy posiadają dużą wiedzę,którą chętnie się dzielą w przystępny sposób - jak dla mnie laika, bardzo dobra jakość wykonania usługi, szkolenie dotyczące obsługi pieca szybko i w przystępny sposób, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Szczerze polecam.

Grzegorz M.

Gruntowe wymienniki ciepła

Gruntowy powietrzny wymiennik ciepła stanowi uzupełnienie do systemu wentylacji mechanicznej i jest doskonałym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych.

Wykorzystuje on stabilne warunki temperaturowe w gruncie panujące na głębokości 1.5 m i w efekcie pozwala obniżyć ilość zużywanej energii.

Wyróżniamy gruntowe wymienniki ciepła z wymiennikiem:

Rurowym, żwirowym, płytowym.

Montuje się go podczas budowy, gdyż gruntowy wymiennik ciepła wymaga zainstalowania kanału czerpnego pod ziemią na głębokości ok. 1,5 m. Właśnie tam, na głębokości od 1 do 4m temperatura gruntu jest prawie taka sama w ciągu całego roku i wynosi w naszej strefie klimatycznej ok. +10°C (+/- 1,5°C).

Decydując się na gruntowy wymiennik ciepła, należy pamiętać o umieszczeniu go w projekcie instalacji wentylacyjnej. Jest to niezwykle ważne, gdyż przy obliczeniach trzeba wziąć pod uwagę dodatkowe straty na oporach powietrza, które w przypadku niewłaściwego rekuperatora, mogłyby spowodować zbyt słaby nawiew powietrza z zewnątrz.

Najczęściej więc, w domach jednorodzinnych, aby zapobiec temu zjawisku i zniwelować opory powietrza, montuje się dodatkowy wentylator, który wspomaga pracę wentylatora w centrali rekuperacyjnej.

Gruntowy powietrzny wymiennik ciepła przynosi korzyści zarówno zimą jak i latem.

Zimą, spełnia rolę grzewczą, ponieważ wstępnie dogrzewa powietrze dochodzące do rekuperatora kanałem podziemnym. Zapobiega to szronieniu, a nawet przemarzaniu wlotu powietrza w centrali rekuperacyjnej.

Latem natomiast, gruntowy wymiennik ciepła powoduje, że pobierane z zewnątrz ciepłe powietrze, przechodząc kanałem podziemnym, zostaje schłodzone zapewniając przy tym właściwą wilgotność.

Stwarza to komfortowy klimat wewnątrz domu, tak jak podczas działania klimatyzacji.

Poza tymi porami roku, w okresach przejściowych, gruntowy wymiennik ciepła powinien być odłączany, a powietrze powinno być pobierane przez normalną czerpnię zamontowaną na dachu lub w ścianie budynku. Stosuje się trójdrożną przepustnicę z elektrycznym siłownikiem sterowaną modułem z pomiarem temperatury. System przełączania jest bezobsługowy.

Zapobiega to dodatkowemu schładzaniu powietrza jesienią i podwyższaniu jego temperatury wiosną.

Dodatkową zaletą gruntowego wymiennika ciepła jest to, że koszt jego eksploatacji ogranicza się tylko do wymiany filtrów. Oprócz tego, jego prosta budowa, pozwala na zastosowanie tego urządzenia w każdym miejscu i w każdych warunkach.

Argumenty, które przekonują:

Niższe koszty ogrzewania w zimie dzięki wstępnemu ogrzaniu powietrza zewnątrz komfortowe i chłodne powietrze latem zapobieganie zawilgoceniu i zagrzybieniu budynków możliwość układania kanałów pod dużymi obciążeniami statycznymi np. pod budynkiem

W swojej ofercie posiadamy urządzenia wiodących firm takich jak: Rehau oraz ProVent, co pozwala nam przygotować odpowiednią ofertę dla każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Korzyści płynące z wybrania nas:

  • 126 letnie doświadczenie
  • 2Profesjonalizm
  • 3Indywidualne podejście
  • 4Dogodne terminy
  • 5Konkurencyjne ceny

Zobacz nasze realizacje

Czas na

Większy Komfort.

Zadowoleni z wykonanych przez nas instalacji klienci są najlepszym dowodem na profesjonalne działanie i potwierdzeniem posiadanej wiedzy i doświadczenia. Skontaktuj się z nami i rozpocznijmy współpracę.