Elektroman

Klimatyzacja.

Większy komfort

w sezonie letnim.

W związku z postępującymi zmianami klimatu, instalacja chłodzenia, w sezonie letnim okazuje się często niezbędna do zapewnienia warunków do normalnego funkcjonowania, zarówno w miejscach pracy jak i budynkach mieszkalnych. Zupełnie jak instalacja grzewcza w sezonie zimowym.

Nowoczesne systemy.

Aby pomóc w utrzymaniu w pomieszczeniach odpowiednich warunków temperaturowych, stosujemy klimatyzację z tzw. bezpośrednim odparowaniem typu split lub multisplit, a także bardziej rozbudowane systemy oparte o technologię VRF. Łączy je fakt wykorzystywania w instalacji czynników chłodniczych jak np. R410A czy coraz powszechniejszy R32.

25

%

Energooszczędność

Jednostki pozwalają na zaoszczędzenie nawet 30% kosztów energii.

20

lat

Doświadczenie

Montujemy systemy klimatyzacyjne od 20 lat.

178

Klimatyzacji

W trakcie naszej działalności założyliśmy 178 systemów.

Chłód z wody lodowej.

Klimatyzacja to również systemy wykorzystujące do chłodzenia zupełnie inny czynnik – wodę lodową. Za produkcję wody lodowej o temperaturze ok. 7st.C odpowiada urządzenie zwane w większych instalacjach agregatem wody lodowej, a w mniejszych jest to po prostu pompa ciepła. Odbiornikami schłodzonej wody z tych urządzeń są klimakonwektory (fancoil), których efektem pracy jest nadmuch powietrza o temperaturze pozwalającej na schłodzenie pomieszczenia. Wyglądają one zupełnie jak jednostki standardowej klimatyzacji.

Nasze podejście.

Naszym zdaniem nowoczesne podejście do tematu chłodzenia wymaga pracy na wielu polach. Skuteczne łączenie funkcji np. pompy ciepła pozwala na uzyskanie z jednego zasilającego urządzenia: ogrzewania, chłodzenia oraz ciepłej wody użytkowej. Z kolei w przypadku zastosowania agregatów wody lodowej do instalacji o dużych mocach, istnieją możliwości jednoczesnej produkcji wody lodowej oraz ciepłej wody użytkowej, która jest odpadem z pracy agregatu.

Wybór rozwiązań technicznych w dziale klimatyzacji jest szeroki, jednak dzięki temu możemy dobierać systemy, które w pełni sprostają potrzebom naszych klientów.