Elektroman

Szczegóły usługi

Klimatyzacja.

Klimatyzacja to proces polegający na dostosowywaniu temperatury, wilgotności, czystości i dystrybucji powietrza.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!

Pełny profesjonalizm, szybki kontakt, pomoc w wyborze i zakupie pieca c.o. gazowego, szybka realizacja, pracownicy posiadają dużą wiedzę,którą chętnie się dzielą w przystępny sposób - jak dla mnie laika, bardzo dobra jakość wykonania usługi, szkolenie dotyczące obsługi pieca szybko i w przystępny sposób, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Szczerze polecam.

Grzegorz M.

Klimatyzacja

Istnieje ścisły związek pomiędzy jakością pracy człowieka a temperaturą panującą w jego bezpośrednim otoczeniu. Udowodniono, że wysokie temperatury sprzyjają występowaniu wypadków. Optymalną temperaturą jest temp. 20 st C. Gdy jest zbyt gorąco spada wydajność umysłowa i rytm pracy. Nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne pozwalają na wytworzenie czystego, zdrowego i świeżego powietrza, usuwając z niego nadmiar wilgoci i zapobiegając pojawieniu się pleśni.

Reasumując klimatyzacja poprawia samopoczucie, zwiększa aktywność i kondycję, pozwala stworzyć warunki z odpowiednią temperaturą i wilgotnością, w których użytkownik czuje się jak najlepiej.

Do podstawowych funkcji klimatyzatora należą:

Chłodzenie – dzięki naszym klimatyzatorom można stworzyć warunki z odpowiednią temperaturą, która daje poczucie komfortu, świeżości i aktywności przy niesprzyjających warunkach panujących na zewnątrz.

Wentylacja – wymienia ona powietrze w pomieszczeniu poprzez wyciągnięcie go z pomieszczenia i wprowadzenie czystego klimatyzowanego powietrza z zewnątrz. Wentylacja może zostać zintegrowana z systemem klimatyzacyjnym ale może być też.

Ogrzewanie – dzięki funkcji grzania można przez cały rok cieszyć się stałą idealną temperaturą, bez względu na warunki panujące na zewnątrz pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki tzw. Pompie ciepła, która jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla tradycyjnych systemów grzewczych. Wykorzystuje ona energię z zewnątrz i przekazuje ją do pomieszczenia.

Oczyszczanie – wszystkie jednostki wewnętrzne są wyposażone w filtry pochłaniające kurz, pyłki, dym itp. z powietrza dzięki temu nasze klimatyzatory wytwarzają czyste i zdrowe powietrze. Jest to niezwykle ważne dla alergików.

Osuszanie – poczucie komfortu, który odczuwamy przy zastosowaniu klimatyzatorów ma związek właśnie z osuszaniem chłodzonego powietrza. Dzięki naszym klimatyzatorom można osiągnąć wilgotność na poziomie 40 do 60% co daje nie tylko poczucie komfortu ale także zapewnia dłuższą żywotność domu i urządzeń. Właściwy poziom wilgotności ogranicza lub znacznie hamuje wzrost zanieczyszczeń i pleśni, co również jest sprawą priorytetową dla ludzi z alergią.

Główna zasada działania klimatyzatora sprowadza się do jednej rzeczy: pobrać energię w jednym miejscu i oddać ją w innym.

Proces ten wymaga jednostki wewnętrznej i zewnętrznej oraz miedzianych rur do połączenia obu tych urządzeń. Przez rury przepływa czynnik chłodniczy, który pobiera energię z jednej jednostki i oddaje ją w drugiej.

Schemat systemu klimatyzacji VRF

Wykonamy wszystkie systemy dostępne na rynku:

SPLIT Multi SPLIT VRF

W swojej ofercie posiadamy urządzenia wiodących firm takich jak: LG, SHARP, Panasonic, MHI i inne co pozwala nam przygotować odpowiednią ofertę dla każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.

Korzyści płynące z wybrania nas:

  • 126 letnie doświadczenie
  • 2Profesjonalizm
  • 3Indywidualne podejście
  • 4Dogodne terminy
  • 5Konkurencyjne ceny

Zobacz nasze realizacje

Czas na

Większy Komfort.

Zadowoleni z wykonanych przez nas instalacji klienci są najlepszym dowodem na profesjonalne działanie i potwierdzeniem posiadanej wiedzy i doświadczenia. Skontaktuj się z nami i rozpocznijmy współpracę.