Elektroman

Szczegóły usługi

Ogrzewanie nadmuchowe, piece nadmuchowe.

System ogrzewania nadmuchowego w Polsce zyskuje coraz większą popularność.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!

Pełny profesjonalizm, szybki kontakt, pomoc w wyborze i zakupie pieca c.o. gazowego, szybka realizacja, pracownicy posiadają dużą wiedzę,którą chętnie się dzielą w przystępny sposób - jak dla mnie laika, bardzo dobra jakość wykonania usługi, szkolenie dotyczące obsługi pieca szybko i w przystępny sposób, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Szczerze polecam.

Grzegorz M.

Ogrzewanie nadmuchowe, piece nadmuchowe

System ogrzewania nadmuchowego w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Jego zalety już ponad 50 lat temu dostrzegli mieszkańcy Stanów Zjednoczonych czy Kanady. Ważną jego funkcją jest możliwość filtrowania, schładzania, nawilżania i jonizowania powietrza. Oferujemy Państwu tenże system z wykorzystaniem urządzeń marki Hilux. Poniżej przedstawiamy informacje, które na pewno okażą się pomocne.

W tradycyjnych centralnych ogrzewaniach medium transportującym ciepło jest woda, która dostarczana do grzejników nagrzewa je. Następnie grzejniki oddaja energię cieplną do pomieszczeń.

W przypadku ogrzewania nadmuchowego medium transportującym jest powietrze. Zamiast podgrzewania wody, bezpośrednio ogrzewane jest powietrze, które następnie wdmuchiwane jest do pomieszczeń poprzez system kanałów wentylacyjnych.

Zalety ogrzewania nadmuchowego widoczne są zarówno w budynkach dużych jak i małych domkach jednorodzinnych. Stosowanie go skraca czas ogrzania budynku. Zmiana odczuwalnej temperatury wynosi do kilkunastu minut. Istnieje możliwość połączenia w jednym systemie kilku funkcji, takich jak filtrowanie, jonizowanie czy chłodzenie powietrza. Instalując tego typu ogrzewanie nie występuje potrzeba przeznaczania odpowiedniego pomieszczenia na składowanie opału oraz zamontowanie pieca. Można to zrobić w miejscu nie zagospodarowanym, np. na poddaszu. Instalacja pracuje cicho, nie emituje pyłów (które mogą być szkodliwe dla alergików). Sterowanie pieca następuje za pomocą termoregulatora umieszczanego najczęściej w centralnej części budynku. Programator pozwala również na ustawienie żądanej temperatury. Dzięki zastosowaniu nowych technologii pierwotne wady, jakimi były duża hałaśliwość i znaczące gabaryty zostały wyeliminowane.

Jak działa ogrzewanie nadmuchowe? Podgrzewanie powietrza następuje w piecu, który jednocześnie wymusza jego ruch. Zanim jednak powietrze trafi do pieca musi przejść przez czerpnię (wewnętrzną lub zewnętrzną) i filtr włókninowy (jest to niezbędne urządzenie do właściwego działania instalacji). Czerpnia zewnętrzna dostarcza świeże powietrze i miesza je z ochłodzonym, powracającym przez czerpnię wewnętrzną. Następnie powietrze ogrzewane jest w piecu i rozprowadzane przy pomocy instalacji kanałowej i wydmuchiwane do pomieszczeń. Instalacja kanałowa w każdym pomieszczeniu zakończona jest kratką nadmuchową, za pomocą której można regulować ilość dostarczanego powietrza. Przewody mogą być wykonane z blachy ocynkowanej, którą należy zaizolować wełną mineralną z płaszczem aluminiowym. Na rynku dostępne są również kanały ze sztywnej płyty wykonanej z włókien szklanych połączonych żywicą termoutwardzalną pokrytą od strony zewnętrznej folią aluminiową zbrojoną siatką z włókna szklanego. Wewnątrz płyta pokryta jest woalem szklanym. Rozwiązanie to zmniejsza wagę kanałów a system działa ciszej. Kratki można montować w ścianie, suficie lub podłodze. Ewentualna nadwyżka powietrza usuwana jest poprzez wentylację budynku (mechaniczną lub grawitacyjną).

System ogrzewania nadmuchowego dodatkowo wyposażyć można w: lampę UV, której zadaniem jest eliminacja insektów, bakterii, wirusów, chłodnicę kanałową, która w połączeniu z agregatem chłodniczym zapewnia klimatyzację budynku, nawilżacz powietrza z regulacją wilgotności, filtr jonizacyjny, służy do oczyszczania powietrza z cząsteczek kurzu oraz innych organicznych i nie organicznych substancji szkodliwych. Koszt wykonania instalacji ogrzewania nadmuchowego nie przekracza ceny wykonania dobrej jakości rozwiązania tradycyjnego.

Reasumując – co zyskujemy ? Komfort i funkcjonalność. System ten łączy w sobie funkcje ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, nawilżania oraz oczyszczania powietrza. Poprawa jakości powietrza poprzez usuwanie wszelkich zanieczyszczeń jak kurz, pyłki roślin a nawet roztocza. Jedną instalację dla ogrzewania i wentylacji budynku. Możliwość współpracy systemu nadmuchowego z kominkiem grzewczym. Estetykę oraz większą funkcjonalność pomieszczeń wynikającą z braku grzejników. Niską bezwładność systemu, dzięki czemu możemy ogrzać dom w bardzo krótkim czasie. Cyrkulację powietrza – zapewniającą ciągłe osuszanie budynku, przeciwdziała powstawaniu pleśni i grzybów na ścianach. Ponadto zapewnia równomierny rozkład temperatury w całym domu, przez co można utrzymywać niższą średnią temperaturę pomieszczeń. Duże oszczędności energii w eksploatacji. Bezpośrednio ogrzewamy powietrze, pomijając czynniki oraz elementy pośredniczące takie jak woda i grzejniki. Ponadto oszczędność wynika z wysokiej sprawności urządzeń – spaliny są chłodzone powietrzem o temperaturze pokojowej a więc są schładzane do temperatury 20°C – 30°C. Dla porównania w piecach tradycyjnych (wodnych) woda chłodząca wymiennik, powracająca z grzejników ma temperaturę 40°C – 60°C. Możliwość późniejszej rozbudowy o funkcję klimatyzacji, nawilżania oraz filtry elektrostatyczne. Trwałość. System nadmuchowy nie jest narażony na zamarzanie, odkładanie kamienia, przecieki czy też korozję. Automatyczną i bezobsługową pracę systemu.

Korzyści płynące z wybrania nas:

  • 126 letnie doświadczenie
  • 2Profesjonalizm
  • 3Indywidualne podejście
  • 4Dogodne terminy
  • 5Konkurencyjne ceny

Zobacz nasze realizacje

Czas na

Większy Komfort.

Zadowoleni z wykonanych przez nas instalacji klienci są najlepszym dowodem na profesjonalne działanie i potwierdzeniem posiadanej wiedzy i doświadczenia. Skontaktuj się z nami i rozpocznijmy współpracę.