Elektroman

Klimatyzacja.

Klimatyzacja Bielsko-Biała - rozwiązania dla Twojego domu!

Większy komfort

w sezonie letnim.

W związku z postępującymi zmianami klimatu, instalacja chłodzenia klimatyzacja Bielsko-Biała w sezonie letnim okazuje się często niezbędna do zapewnienia warunków do normalnego funkcjonowania, zarówno w miejscach pracy jak i budynkach mieszkalnych. Zupełnie jak instalacja grzewcza w sezonie zimowym.

klimatyzacja do domu bielsko-biała
klimatyzacja do mieszkania bielsko-biała
klimatyzacja do do biura bielsko-biała
klimatyzacja cena bielsko-biała

Nowoczesne systemy.

Aby pomóc w utrzymaniu w pomieszczeniach odpowiednich warunków temperaturowych, stosujemy klimatyzację z tzw. bezpośrednim odparowaniem typu split lub multisplit, a także bardziej rozbudowane systemy oparte o technologię VRF. Łączy je fakt wykorzystywania w instalacji czynników chłodniczych jak np. R410A czy coraz powszechniejszy R32.

25

%

Energooszczędność

Jednostki pozwalają na zaoszczędzenie nawet 30% kosztów energii.

20

lat

Doświadczenie

Montujemy systemy klimatyzacyjne od 20 lat.

178

Klimatyzacji

W trakcie naszej działalności założyliśmy 178 systemów.

Chłód z wody lodowej.

Klimatyzacja to również systemy wykorzystujące do chłodzenia zupełnie inny czynnik – wodę lodową. Za produkcję wody lodowej o temperaturze ok. 7st.C odpowiada urządzenie zwane w większych instalacjach agregatem wody lodowej, a w mniejszych jest to po prostu pompa ciepła.

Odbiornikami schłodzonej wody z tych urządzeń są klimakonwektory (fancoil), których efektem pracy jest nadmuch powietrza o temperaturze pozwalającej na schłodzenie pomieszczenia. Wyglądają one zupełnie jak jednostki standardowej klimatyzacji. Możesz dowiedzieć się więcej odwiedzając nasz blog – klimatyzacja Bielsko-Biała

Nasze podejście.

Naszym zdaniem nowoczesne podejście do tematu chłodzenia wymaga pracy na wielu polach. Skuteczne łączenie funkcji np. pompy ciepła pozwala na uzyskanie z jednego zasilającego urządzenia: ogrzewania, chłodzenia oraz ciepłej wody użytkowej. Z kolei w przypadku zastosowania agregatów wody lodowej do instalacji o dużych mocach, istnieją możliwości jednoczesnej produkcji wody lodowej oraz ciepłej wody użytkowej, która jest odpadem z pracy agregatu.

Wybór rozwiązań technicznych w dziale klimatyzacji jest szeroki, jednak dzięki temu możemy dobierać systemy, które w pełni sprostają potrzebom naszych klientów.